Resultater for 2019 sæsonen


  

Oversigt over stævner !

Klik på de enkelte stævner for at se skemaer med de samlede træklænger for hver enkelt klasse

DM1 Brande

DM2 Allingåbro

DM Visby

DM Hjallerup

 

Herunder kan man finde den samlede DM-Stilling !

 

 

 

 

 

Husk EM på Brande Pulling Arena 7. og 8. September 2019


Light Modified

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Black Power Poul Ager Jensen/Henrik Jensen 47,00 20 15 0,00 12,00      
Gators Patrick Hansen 27,00 5 7 0,00 15,00      
Truck Power Claus Larsen 31,00 13 8 0,00 10,00      
Elkær Metal Boy Mads Hansen 34,00 15,00 12,00 0,00 7,00      
Trippel X Jesper Madsen 35,00 17,00 10,00 0,00 8,00      
Dingo Finn Larsen 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00      

Mini Modified

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Boss Bjarne Sørensen 24,20 12,20 0,00 0,00 12,00      
Little X Christian Nikolajsen 19,20 12,20 0,00 0,00 7,00      
Black dog Jesper Christensen 18,20 12,20 0,00 0,00 6,00      
Ghost Kim Schultz 16,20 12,20 0,00 0,00 4,00      
Wild Popeye Alex Groth 20,20 12,20 0,00 0,00 8,00      
First Choice Michael Mikkelsen 17,20 12,20 0,00 0,00 5,00      
Dini Ronnie Clausen 15,20 12,20 0,00 0,00 3,00      
Black Blood Sigurd Juhl 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00      
Blacksmed Flemming Smed Nielsen 22,20 12,20 0,00 0,00 10,00      
Slots Expressen Jens Strandbjerg 14,20 12,20 0,00 0,00 2,00      
No Risk No Fun Carsten Heistrekamp 27,20 12,20 0,00 0,00 15,00      
Street Fighter Nadja Dlagaard Larsen 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00      

4500kg Farmstock/SuperSport

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Krone Hulk  Claus Fey 52,00 17,00 10,00 10,00 15,00      
Herkules XL Hans Erik Gammelby 33,00 13,00 8,00 6,00 6,00      
Lærlingen Kristian Vesterager 30,00 11,00 7,00 5,00 7,00      
Red Temptation Jacob Stephansen 27,00 0,00 12,00 7,00 8,00      
Blue Dream Dennis Nielsen 44,50 15,00 6,00 13,50 10,00      
Extreme Edition Thomas Lynggaard 40,00 12,00 15,00 8,00 5,00      
Back In Business Allan Pedersen 50,50 20,00 5,00 13,50 12,00      

B-Division

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Herbie Anja Hansen 45,00 15,00 15,00 0,00 15,00      
T.L.M Red Rooster Torben Lasse Andersen 5,00 5,00 0,00 0,00 0,00      
Big Blue Pav Rasmussen 39,00 17,00 12,00 0,00 10,00      
Brumbassen Johan Jakobsen 42,00 20,00 10,00 0,00 12,00      

Modified

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Trippel X Jesper Madsen 25,00 15,00 10,00 0,00 0,00      
Black Power Poul Ager Jensen/Henrik Jensen 50,00 20,00 15,00 0,00 15,00      
Red Thunder Ole Mikkelsen 41,00 17,00 12,00 0,00 12,00      

Superstock

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Rabbit g'n mad Henrik Svenningsen 42,00 12,00 15,00 0,00 15,00      
Hobo Steffen/Henrik Iversen 40,00 16,00 12,00 0,00 12,00      
Geddy Up Go Jan Drøge 38,00 20,00 10,00 0,00 8,00      
Rabbit g'n wild Ilse Korsager 31,00 13,00 8,00 0,00 10,00      
Vredestein Indifferent Deere Kristian Pallesen 30,00 16,00 7,00 0,00 7,00      
Lucky Luke Lars Olesen 0,00 0   0 0      

3600kg Farmstock/SuperSport

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Krone Red Lightning Henrik Kjær/Ulrik Kjær 43,00 15,00 7,00 15,00 6,00      
Green Hope II Bjarne Lykke Hansen 43,00 13,00 8,00 10,00 12,00      
Bette Tage Mads Bonde Andersen 27,00 11,00 6,00 5,00 5,00      
Bounty Hunter Jens k. Pedersen 59,00 20,00 12,00 12,00 15,00      
Grusomme mig Michael Pagaard 36,00 12,00 10,00 6,00 8,00      
Herkules Light Rene Ørndrup 47,00 17,00 15,00 8,00 7,00      
Phoenix Christian Landmark 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00      
DS Deere Frederik Pedersen 22,00 0,00 5,00 7,00 10,00      

Heavy Modified

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Fenrir Søren Jacobsen 25,00 15,00 0,00 0,00 10,00      
Beautiful noise Leif Jørgensen 32,00 17,00 0,00 0,00 15,00      
Red Thunder Jesper Bisgaard 32,00 20,00 0,00 0,00 12,00      

Prostock

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
John Deere 2 Michael Galsgaard/Rasmus Højen 47,00 20,00 0,00 12,00 15,00      
Bredahl Brothers Red Line Tobias/Ole Bredahl 38,00 11,00 0,00 15,00 12,00      
Blue Power Niels Damgaard 30,00 17,00 0,00 7,00 6,00      
Il Tempo Gigante Bo Svendsen 29,00 13,00 0,00 6,00 10,00      
Green Dragon Roger Svensson 30,00 12,00 0,00 10,00 8,00      
Green Star Tom Sørensen 30,00 15,00 0,00 8,00 7,00      

Limited Superstock

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Never Done New Søren Hansen 59,00 17,00 15,00 15,00 12,00      
Please Don't Burn Lars Henrik Pedersen 20,00 0,00 10,00 0,00 10,00      
Lille Bjørn Lasse Bjørn 59,00 20,00 12,00 12,00 15,00