Resultater for 2019 sæsonen


  

Oversigt over stævner !

Klik på de enkelte stævner for at se skemaer med de samlede træklænger for hver enkelt klasse

DM1 Brande

DM2 Allingåbro

 

Herunder kan man finde den samlede DM-Stilling !

 

 

 

 

 

Husk EM på Brande Pulling Arena 7. og 8. September 2019


Light Modified

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Black Power Poul Ager Jensen/Henrik Jensen 35,00 20,00 15,00          
Gators Patrick Hansen 12,00 5,00 7,00          
Truck Power Claus Larsen 21,00 13,00 8,00          
Elkær Metal Boy Mads Hansen 27,00 15,00 12,00          
Trippel X Jesper Madsen 27,00 17,00 10,00          
Dingo Finn Larsen 0,00 0,00 0,00          

Mini Modified

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Boss Bjarne Sørensen 12,20 12,20 0,00          
Little X Christian Nikolajsen 12,20 12,20 0,00          
Black dog Jesper Christensen 12,20 12,20 0,00          
Ghost Kim Schultz 12,20 12,20 0,00          
Wild Popeye Alex Groth 12,20 12,20 0,00          
First Choice Michael Mikkelsen 12,20 12,20 0,00          
Dini Ronnie Clausen 12,20 12,20 0,00          
Black Blood Sigurd Juhl 0,00 0,00 0,00          
Blacksmed Flemming Smed Nielsen 12,20 12,20 0,00          
Slots Expressen Jens Strandbjerg 12,20 12,20 0,00          
No Risk No Fun Carsten Heistrekamp 12,20 12,20 0,00          
Street Fighter Nadja Dlagaard Larsen 0,00 0,00 0,00          

4500kg Farmstock/SuperSport

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Krone Hulk  Claus Fey 27,00 17,00 10,00          
Herkules XL Hans Erik Gammelby 21,00 13,00 8,00          
Lærlingen Kristian Vesterager 18,00 11,00 7,00          
Red Temptation Jacob Stephansen 12,00 0,00 12,00          
Blue Dream Dennis Nielsen 21,00 15,00 6,00          
Extreme Edition Thomas Lynggaard 27,00 12,00 15,00          
Back In Business Allan Pedersen 25,00 20,00 5,00          

B-Division

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Herbie Anja Hansen 30,00 15,00 15,00          
T.L.M Red Rooster Torben Lasse Andersen 5,00 5,00 0,00          
Big Blue Pav Rasmussen 29,00 17,00 12,00          
Brumbassen Johan Jakobsen 30,00 20,00 10,00          

Modified

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Trippel X Jesper Madsen 25,00 15,00 10,00          
Black Power Poul Ager Jensen/Henrik Jensen 35,00 20,00 15,00          
Red Thunder Ole Mikkelsen 29,00 17,00 12,00          

Superstock

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Rabbit g'n mad Henrik Svenningsen 27,00 12,00 15,00          
Hobo Steffen/Henrik Iversen 28,00 16,00 12,00          
Geddy Up Go Jan Drøge 30,00 20,00 10,00          
Rabbit g'n wild Ilse Korsager 21,00 13,00 8,00          
Vredestein Indifferent Deere Kristian Pallesen 23,00 16,00 7,00          
Lucky Luke Lars Olesen 0,00 0,00 0,00          

3600kg Farmstock/SuperSport

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Krone Red Lightning Henrik Kjær/Ulrik Kjær 22,00 15,00 7,00          
Green Hope II Bjarne Lykke Hansen 21,00 13,00 8,00          
Bette Tage Mads Bonde Andersen 17,00 11,00 6,00          
Bounty Hunter Jens k. Pedersen 32,00 20,00 12,00          
Grusomme mig Michael Pagaard 22,00 12,00 10,00          
Herkules Light Rene Ørndrup 32,00 17,00 15,00          
Phoenix Christian Landmark 0,00 0,00 0,00          
DS Deere Frederik Pedersen 5,00 0,00 5,00          

Heavy Modified

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Fenrir Søren Jacobsen 15,00 15,00 0,00          
Beautiful noise Leif Jørgensen 17,00 17,00 0,00          
Red Thunder Jesper Bisgaard 20,00 20,00 0,00          

Prostock

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
John Deere 2 Michael Galsgaard/Rasmus Højen 20,00 20,00 0,00          
Bredahl Brothers Red Line Tobias/Ole Bredahl 11,00 11,00 0,00          
Blue Power Niels Damgaard 17,00 17,00 0,00          
Il Tempo Gigante Bo Svendsen 13,00 13,00 0,00          
Green Dragon Roger Svensson 12,00 12,00 0,00          
Green Star Tom Sørensen 15,00 15,00 0,00          

Limited Superstock

Tractor Kører Point Brande AMF Visby Hjallerup Sdr. Hygum Hobro Haderslev
                   
Never Done New Søren Hansen 32,00 17,00 15,00          
Please Don't Burn Lars Henrik Pedersen 10,00 0,00 10,00          
Lille Bjørn Lasse Bjørn 32,00 20,00 12,00